| Parameter | Value |
|---|---|
| Trip Current | 2.2 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 500 mΩ |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Time to Trip | 9 s |
| Max Current Rating | 10 A |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 300 mΩ |
| Voltage Rating | 130 V |
| Packaging | Bulk |
| Hold Current | 1.1 A |
| RoHS | Compliant |
Stock: 247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45254
Ext.Price$0.45254
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45254 | $0.45254 |
| 10 | $0.36470 | $3.64700 |
| 25 | $0.33512 | $8.37800 |
| 50 | $0.30794 | $15.39700 |
| 100 | $0.28295 | $28.29500 |
| 300 | $0.26231 | $78.69300 |
| 500 | $0.24318 | $121.59000 |
| 1000 | $0.23096 | $230.96000 |
